سوالات متداول

سوالات متداول کاشت مو(آقایان، خانم ها، کاشت ریش و کاشت ابرو)

پیشنهاد می‌کنیم برای کاشت مو به کلینیک تخصصی گلاریس در تهران مراجعه کنید. خدمات بی نظیر این مرکز، هرگز شما را نا‌امید نخواهند کرد. تمام روش‌های درمانی کاشت مو‌، باید طبق مشخصات فردی تنظیم و برنامه ریزی شود. به همین دلیل، در طول جلسه مشاوره کاشت مو با برنامه ریزی صحیح پزشکان متخصص کلینیک تخصصی گلاریس، موهایی را که قبلاً از دست داده‌اید، دوباره به دست خواهید آورد. در ادامه، به سوالات متدوال درباره کاشت مو پاسخ داده‌ایم.

سوالات متداول برای کاشت مو برای زنان

خیر، کاشت مو برای زنان، همانند مردان عوارض زیادی ندارد و منجر به بیماری خاصی نمی‌شود.

به طور معمول ریزش مو از ۲ تا ۴ هفته پس از کاشت آغاز شده و تقریباً به مدت ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد. پس از آن موهای کاشته شده به همراه موهای طبیعی شما از ریشه باهم رشد خواهند کرد.

کاشت هنرمندانه فولیکول‌های مو با اندازه‌های مختلف و دقت در کاشت این پیوندهای شکننده، امکان درمان کم مویی برخی از زنانی را که چند سال پیش مناسب جراحی نبودند، فراهم کرده‌است.

موهای شخص، باید از ناحیه پشت و پهلو به اندازه کافی باشد تا بتواند به قسمت‌های کم پشت، مو اهدا کند. در واقع نیازمند بانک موی مناسب برای کاشت می باشید.

موهایی که پیوند زده می‌شوند، به همان اندازه که در ناحیه دهنده مقاوم هستند، در ناحیه گیرنده ماندگار‌ی دارند.

خیر، زنان لازم نیست قبل از عمل کاشت مو کاملاً موهای سر خود را بتراشند.

سوالات متداول برای کاشت مو آقایان و ریش و سبیل

اين موها کاملا دائمي هستند و در آینده تحت هیچ شرایطی نيز ريزش نخواهند داشت. اين موها از پشت سر معروف به ناحیه امن در برابر ریزش برداشته مي شوند. موهاي پشت سر هم بدليل عدم وجود گيرنده هاي هورمون DHT مستعد ريزش نيستند و در برابر ریزش با الگوی مردانه مقاوم هستند و به هرجايي منتقل شوند اين ویژگی خود را حفظ مي كنند .در حقیقت یکی از موارد ضمانت کاشت مو طبیعی دوام دائمی موهای مقاوم در برابر نارساییهای ژنتیکی در پشت سر است.

خیر ، با پیشرفت روزافزون تکنولوژی کاشت طبیعی مو و ورود ابزارکهای فوق ظریف امروزی تنها شکافی به اندازه بیرون آمدن افشانه های مو بر روی پوست ایجاد می شود و به هیچ عنوان اثر دیگری از خود باقی نمی گذارد و موهای کاشته شده کاملا با سایر موهای موجود مشابهت داشته و قابل تشخیص نخواهند بود.

خیر، همان طور که اشاره شد دستگاه های برداشت کاملا مکانیزه و دقیق است و قطر سوراخ های ایجاد شده تنها کمی بیشتر از قطر فولیکولها ست و از این رو به خوبي و بدون هيچ اثري ترميم مي شوند. و حتی اگر فردی موهای پوشش دهنده بخش برداشت را بسیار کوتاه کند باز هم اسکاری مشاهده نخواهد شد.

خير، اين عمل با روش بي حسي موضعي انجام مي شود و تنها درد بيمار درد تزريق ماده بي حسي در ابتداي عمل است، در حقيقت ممكن است در بيشتر طول عمل شما درخواب باشيد. پس از عمل نیز با وجود تجویزمسکن، اکثر بیماران نیازی به استفاده از مسکن ندارند.

بله، در حقیقت به دلیل خطر عفونت و سهولت در برداشت در همه روشهای کاشت مو باید موها ماشین شود وتبلیغاتی که در این زمینه در رابطه با عدم نیاز به کوتاه کردن موانجام می شود کاملا غیر علمی وبعضا برای مراجعین خطرناک هستند.

بله، موی كاشته شده كاملا طبيعي است ورشد می کند وقابل اصلاح آرايش و تراشيدن مي باشد. این مو دقیقا هماننند قبل به رشد و نمو خود ادامه می دهد و چون از ژن خود شما و در واقع متعلق به خود شماست هیچ گونه تحریکی و یا تداخلی با سیستم ایمنی شما نخواهد داشت.

کاشت مو بسته به میزان سطح طاسی فرد متقاضی ، روش کاشت ، تعداد کرافت های مو ، اتاق عمل مجهز ، تخصص پزشک ، و مواد مصرفی در افراد متغییر است. مشاوره ی حضوری کلینیک رایگان میباشد و جهت تتعین وقت مشاوره میتوانید با کلینیک تماس فرمائیید

بله ، کاشت مو بر روی اسکار سوختگی و یا خراشهای عمیق حاصل از زخم بر روی پوست هم در نواحی مختلف سر و هم در صورت انجام پذیر است. کلینیک گلاریس نمونه های موفق زیادی را از این گونه کاشت داشته است که می توانید تعدادی از عکسهای آن را در گالری عکس ببینید.

در حقیقت به این سوال به طور کلی نمی توان پاسخ داد.زیرا هر بیمار ممکن است کاندید مناسبی برای یک روش باشد و هر پزشک نیز در یکی از این روشها تبحر بیشتری داشته باشد.

سوالات متداول برای کاشت ابرو

کلیت روش کاشت ابرو برای همه افراد یکسان است؛ اما تکنیک انتخابی توسط جراح با توجه به شرایط افراد متفاوت خواهد بود. طبیعتا به دلیل تفاوت‌هایی که بین ابروهای خانم‌ها و آقایان وجود دارد، تکنیک کاشت ابرو نیز متفاوت است. ابروهای آقایان معمولا ضخیم‌تر بوده و ضخامت آن‌ها در همه قسمت‌های ابرو یکسان است. در آقایان ابروها معمولا برجسته‌تر و پرتر هستند، رنگ تیره‌تری دارند و طول موهای ابرو نیز بلندتر است.

این در حالی است که در خانم‌ها تراکم موها در ناحیه انتهایی ابروها کمتر است و موهای این ناحیه نیز معمولا نازک‌تر هستند. طول و ضخامت موها نیز کمتر است. همین تفاوت‌ها باعث می‌شود که تکنیک موردنیاز برای کاشت ابرو در آقایان و خانم‌ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

عوامل متعددی می تواند موجب نازک شدن و یا ریزش ابرو شود، که برخی از آنها شامل اصلاح، حوادث فیزیکی و یا شیمیایی و برخی از بیماری های ریزش مو هستند.

بله. روش پیوند ابرو می تواند به عنوان یک راه حل دائمی برای نازک شدن ابرو استفاده شود. بعد از کاشت ابرو فرد رشد، ریزش و بازسازی طولانی مدت را همانند ابروهای طبیعی تجربه می کند.

در صورت ریزش جزئی ابرو یا نازک شدن مو در یکی از دو ابرو، موهای اهداکننده را می توان از دیگر ابرو استفاده کرد. منابع دیگر عبارتند از پشت گوش و منطقه بالایی اطراف ران (معمولا برای زنان).

مدت زمان انجام این عمل معمولا بستگی به میزان پیوند هایی دارد که باید بر روی بیمار انجام شود. برای اکثر بیماران، حدود ۵ تا ۶ ساعت طول می کشد.

از آنجا که این روش با استفاده از ابزارهای ظریف و تکنیک های تهاجمی کم، استفاده می کند، بیماران می توانند به طور معمول ۴۸ ساعت پس از پیوند ابرو، و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند، تا زمانی که در فعالیت های شدید یا ورزش ها شرکت نکنند.

بیماران می توانند نتایج قابل توجهی را در حدود ۴ تا ۶ ماه انتظار داشته باشند. علاوه بر این، باید انتظار ریزش را ۳ تا ۵ هفته بعد از عمل جراحی داشته باشید که طبیعی است و انتظار می رود. نتایج نهایی در حدود ۱۰ ماه آشکار خواهد شد.

بله. حتی بعضی از پزشکان معتقدند که کاشت ابرو بعد از تاتو یا هاشور می‌تواند نتایج طبیعی‌تری را ایجاد کند. در واقع خود هاشور یا تاتو باعث طبیعی‌تر شدن ابروها نمی‌شود و حتی ممکن است باعث مصنوعی شدن فرم ابروها نیز بشود؛ اما اگر آن را با کاشت ابرو ترکیب کنید، حتما به نتایج خوبی خواهید رسید. توجه کنید که همه موهای کاشته شده در ابرو لزوما رشد نخواهند کرد و این امری کاملا طبیعی است. به همین دلیل ممکن است بعد از تثبیت نتایج کاشت فواصل بسیاری ریزی بین موها ایجاد شود. درصورتی‌که قبل از کاشت تاتو یا هاشور انجام شده باشد، این فواصل به‌طور کامل پوشیده می‌شوند و قابل‌تشخیص نیستند

اگر سوالی دارید از ما بپرسید

فرم ثبت سوالات شما